— Naše filozofie —

...tkví zejména v tom, vařit poctivě, z místních surovin, čistě, s odkazem na tradice Krušných hor a přitom moderně a svěže. Snažíme se udržovat co nejvyšší standard služeb, vždy dbát na perfektní chutě a každý víkend pro Vás připravit jiné, tématické menu. A dle Vašeho hodnocení na facebooku a googlu si myslíme, že se nám to daří.

Nejde nám pouze o to, naplnit restauraci a vydělávat, i když to je samozřejmě gro každého podniku. Jde nám hlavně o to, abyste odcházeli spokojeni, s perfektním gurmánským zažitkem či odpočati z pobytu u nás.

Více jak 100 let staré místo

O Jezírku

Jak to začalo

Vychutnejte si i Vy kouzlo starých časů skloubené s moderním přístupem ke gastronomii a péčí o zákazníka v místě, kde stávala turistická restaurace již v roce 1918.

  • Jezírko, které leží u našeho penzionu a podle nějž dostal náš podnik název, býval tzv. Městský rybník (Stadtteich). Byl založen v roce 1552 v údolí Jáchymovského potoka podle pánů Antona Reisse a Jakuba Gensse.
  • Tento rybník tvořil zásobárnu vody pro pohon strojů v dolech na cín a jiné vzácné kovy, v letním a zimním období, kdy bylo vody nedostatek.
  • K jezírku se pojí také legenda, kterou Vám u nás rádi povyprávíme. Už při vjezdu na parkoviště Vás uvítají dvě obrovské sochy z oné legendy a při vstupu do restaurace socha vodníka.
  • V současné době usilujeme, s městem Jáchymov, o obnovení jezírka, které by bylo možno využívat na zimní i letní radovánky, bruslení, koupání, plavbu na lodičkách či paddleboarding.
  • Zajímavostí je, že se nacházíme na historické naučné stezce "Jáchymovské peklo", která vede místy málo známými, krásnými, cestami plnými historie jak dávné, tak té dramatické, nedávné. Ta vznikla z iniciativy hornického spolku Barbora v Jáchymově a Klubu českých turistů.